Güvenli Ödeme Nasıl Çalışıyor

Ödeme Güvenliği
3D Secure Nedir?
Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bir sistemle internet üzerinden yapılan alışverişlerin güvenliği arttırılmaktadır. Kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek, kredi kartınızla ilgili şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede kart numaranızın başkaları tarafından ele geçirilme riski azaltılır.
3D Secure Güvenlidir
3D Secure, sanal ödeme işlemi sırasında kart sahibinin sadece kendisinin bildiği ödeme şifresinin sorulması ve kimliğinin doğrulanması yoluyla, banka tarafından yetkilendirilmiş bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Bu sayede kredi kartlarının internet ortamında yetkisiz kişilerce kullanılması önlenir.
3D Secure Nasıl İşler?
Bir kart sahibi, kartını bankasına internet bankacılığı aracılığıyla kaydettirerek 3D Secure sistemine dahil eder. Daha sonra, 3D Secure uyumlu bir sanal mağazada alışveriş yaparken, kart sahibi ödeme bölümünde belirtilen şifreyi girer. Banka tarafından doğrulanan bu şifre, alışveriş işleminin tamamlanmasını sağlar.
SSL Nedir?
SSL (Güvenli Soket Katmanı), sunucu ve istemci arasındaki iletişimin standartlaştırılmış bir teknoloji sayesinde şifrelenerek gerçekleştirilmesini sağlar. SSL, her iki tarafın kimliğini doğrularak işlem ve bilgi bütünlüğü ve gizliliğini korur.
SSL Özellikleri:
SSL (Güvenli Soket Katmanı) teknolojisi, iletilen mesajların güvenli bir şekilde şifrelenmesini ve deşifre edilmesini sağlar. Kişisel bilgilerin güvenliği ve gizliliği sağlanır. Ayrıca, SSL doğru mesaj gönderen ve alan tarafların kimliklerini doğrular, bu sayede mesajların doğru yerlere gönderildiği ve alındığı garanti edilir. SSL, iletilen dokümanların tarih ve zaman bilgilerini doğrular, böylece dokümanların zaman damgalanması yapılabilir. SSL dokümanların arşivlenmesini kolaylaştırır, böylece belirli bir tarihte gönderilen dokümanların bulunması ve doğrulanması kolaylaşır.
Gizlilik İlkeleri
Abiyecim, müşteri bilgilerini yalnızca Abiyecim tarafından kullanılmak üzere dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine özel promosyon faaliyetleri planlaması ve müşteri "sınıflandırma" çalışmaları için toplar. Abiyecim, üyelerin kişisel bilgilerini kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve bu bilgileri faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla satmaz. Abiyecim, site kullanımı sırasında izlediği ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlar ve bu amaçla e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde diğer verileri de kullanabilir. Abiyecim, ziyaretçilerin kişisel bilgilerinin gizliliği konusunda son derece hassas davranır ve ilgili tüm yasal mevzuatlara uyar. Müşteri bilgileri, yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlarca talep edilmesi halinde, sadece bu talep doğrultusunda ve gerekli görüldüğü ölçüde resmi makamlara açıklanabilir.
Ödeme Güvenliği
Sitemizdeki tüm işlemler için dünya çapında yüksek güvenlik sağlayan SSL sertifikası ve 256 bit şifreleme kullanılır. Bu sayede bilgileriniz şifrelenerek üçüncü şahısların erişimine tamamen engellenir. Kart bilgileri de ödeme işlemi sonrasında sistemimizden silinir.

Daraltılabilir içerik

Paketin içi görünüyor mu

Hayır görünmüyor. Güvenlik amaçlı paket içeriğini sadece siz bilebilirsiniz.

İade Değişim var mı

Elinize geçtikten 24 saat içinde süreci başlatabilirsiniz. Özel günler için alınmış ürünler oldukları için daha sonra ki iletişimler kabul görmeyecektir.

Siparişi iptal edebilir miyim?

Sipariş sonrası 2 saat içinde iptal edebilirsiniz. İptal işlemi 120₺ lik bir kesiniti ile yapılıyor.Siparişiniz sonrası atölyeye ödemeler yapılarak başlatıldığı için bu ücreti ödememiz gerekiyor. 2 saat sonra iptal olmuyor maalesef.Sonrasında işlemler başlamış oluyor.

Kargom ne zaman ulaşır

(6-28gün).Genelde bu sürenin ortalarına doğru teslimat gerçekleşmiş oluyorama malum sebeplerden dolayı süreyi geniş tuttuk. Bayram vs tatiller bu süreyi değiştirmektedir. Normal şartlarda bu süreler içinde teslim ediliyor. Ödemeniz sonrasıhemen işlemlere başlıyoruz.

Yurtdışına teslimatınız var mı

Dünyanı pek çok ülkesine ürün yolluyoruz. Avrupa ve Amerika'dan pek çok müşterimiz var.

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim

Sipariş adresiniz değiştirilemez. Alışveriş sırasında belirlediğini adres geçerli kalacaktır.

Siparişlerimi birleştirebilir miyim

Ürünlerinizi size en kısa sürede ulaştırabilmek için tüm siparişlerinizi ayrı ayrı hazırlıyoruz. Bu nedenle, siparişlerinizi birleştiremeyeceğimizi belirtmek isteriz.

Siparişleriniz aynı kargo şirketi tarafından teslim edileceği için teslimat zamanları arasında büyük bir fark olmayacaktır.

Kargo ücreti ne kadar

Ürün hazırlandıktan sonra posta ücreti tarafımızdan ödenerek postaya teslim ediliyor.

Siparişimi hangi posta şirket ile teslim edecek

Siparişleriniz Türkiye de PTT ile teslim edilecektir. Başka ülkelerde ki teslimatlar ,o ülkelerin ulusal posta şirketleri tarafından yapılacaktır.

Aldığım ürün hangi saatlerde teslim edilecek

Ürünler PTT tarafından, mesai saatleri içerisinde (hafta içi ve Cumartesi) adresinize teslim edilir. Genelde kapıya not bırakmıyorlar ve telefon etmiyorlar.

Resmi tatil günlerinde teslimat yapılıyor mu

Resmi tatil günlerinde teslimat yapmamaktadır.